ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΘΕ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 09:00 - 14:00

Δευτέρα 9 Φεβρουαρίου 2009

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΗΤΤΑ!!!

Μετά από 8 συνεχείς νίκες, η ομάδα μας υπέστη το Σάββατο μια οδυνηρότατη ήττα τόσο από βαθμολογικής όσο και από ψυχολογικής άποψης (με τον τρόπο τον οποίο προήλθε).

Πιο συγκεκριμένα, στο 1ο σετ η ομάδα μας ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ φτάνοντας στην κατάκτησή του με 25-21. Ακόμη πιο εύκολα και ανώδυνα συνεχίστηκε το παιχνίδι με την ομάδα μας να κατακτά και το 2ο σετ με 25-19. Και εκεί που όλα έδειχναν πως για μία ακόμη φορά θα κατακτούσε ενα σημαντικό "τρίποντο" ευρισκόμενη μπροστά στο σκορ και σε όλο το τρίτο σετ, στο σημείο που είχαν το προβάδισμα με 18-15 οι παίκτριες μας σταμάτησαν να "βρίσκονται" στο γήπεδο και αποφάσισαν να δείξουν έναν εαυτό που μόνο βόλλεϊ δεν έπαιζε. Με 5 συνεχόμενους άσσους(!!!!), η ομάδα της Πετρούπολης ανέτερεψε το 15-18 σε 20-18 και τελικά κατέκτησε το σετ με 25-20. Απο εκεί και πέρα στο γήπεδο υπήρχε μόνο μία ομάδα (αυτή της Πετρούπολης) η οποία και με συνοπτικές διαδικασίες κατέκτησε και το 4ο σετ με 25-16. Για να ολοκληρωθεί η απόλυτη ανατροπή στο 5ο σετ το οποίο βρήκε νικήτρια όπως και στον αγώνα με 3-2 την ομάδα της Πετρούπολης με 15-10.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι: Προκοπίου Μιλιγιάννα, Γεωργαντά Ελεάννα, Κόρνια Λάουρα, Παπαφωτίου ΑΘηνά, Σιώρη Δήμητρα, Καρακατσάνη Αντονέλα, Μαδαρού Φαίδρα, και Σαρρή Ξένια.