ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΘΕ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 09:00 - 14:00

Δευτέρα 16 Μαρτίου 2009

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΑΝΑΚΑΜΨΗΣ !

Νέα νίκη πέτυχε η ομάδα μας το Σάββατο που μας πέρασε επικρατώντας εκτός έδρας της ομάδας του Αστέρα Αγίου Δημητρίου (του οποίου η θέση στον βαθμολογικό πίνακα σίγουρα δεν αντικατοπτρίζει τις πραγματικές του δυνατότητες), με 3-1 σετ.

Στο 1ο σετ οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκειά του, με την ομάδα μας ωστόσο να είναι πιο σοβαρή και προσεκτική στις "λεπτομέρειες" του και έτσι να τη βρίσκει νικήτρια με 25-23.

Στο 2ο σετ μολονότι η ομάδα μας συνέχισε δυνατά, προς το τέλος η ομάδα του Αστέρα έδειξε πιο αποφασισμένη κατακτώντας το τελικά με 26-24.

Ίδιο μοτίβο και στο 3ο σετ, με τις 2 ομάδες να μάχονται πόντο με πόντο με την ομάδα μας να το κατακτά με 25-22.

Στο 4ο σετ οι παίκτριές μας δείχνοντας πιο αποφασισμένες και παίζοντας πιο απελευθερωμένα, πήραν από νωρίς ένα ξεκάθαρο προβάδισμα στο σκορ μην αφήνοντας έτσι κανένα περιθώριο αμφισβήτησης στους αντιπάλους τους, κατακτώντας το με 25-17 και παίρνοντας τη νίκη στο παιχνίδι με 3-1.

Για την ομάδα μας (που σιγά σιγά δείχνει να ξαναβρίσκει τον εαυτό της και να συνηθίζει να παίζει με τις ελλείψεις που έχει εδώ και 2,5 μήνες) αγωνίστηκαν οι:
Προκοπίου Μιλιγιάννα, Γεωργαντά Ελεάννα, Κόρνια Λάουρα, Παπαφωτίου Αθηνά, Σιώρη Δήμητρα, Καρακατσάνη Αντονέλα, Μαδαρού Φαίδρα και Σαρρή Ξένια.